Основні команди Git

Комментарии ()

Файл конфігурації Git'а для Вас, може зберігатися в трьох різних місцях

 1. На рівні ОС
  /etc/gitconfig
 2. В домашньому каталозі
  ~/.gitconfig
 3. В каталозі проекту
  my_project/.git/config

 


Читать далее

OpenVpn клієнт на FreeBSD

Комментарии ()

Після налаштування OpenVpn серверу для підключення Mikrotik в якості клієнта, виникла необхідність підключити ще один віддалений сервер, у якого реальної статичної ip-адреси немає, який живе десь далеко в мережі, а доступ мати потрібно

 


Читать далее

Декілька RDP сесій у Windows 7

Комментарии ()

Професійна і Максимальна версії Windows 7 поставляються з функцією віддаленого робочого столу (RDP), яка дозволяє отримати доступ до вашої машини віддалено, перебуваючи далеко від дому або офісу. На жаль, за замовчуванням, вона обмежена однією сесією одного користувача. Це означає, що якщо хтось віддалено підключається до вашого комп'ютера, а хтось вже знаходиться в своїй сесії, то він буде автоматично відключений, навіть якщо у цього користувача права адміністратора.

 


Читать далее

Як допомогти Windows забути пароль на мережний ресурс

Комментарии ()

Інколи виникає ситуація, коли потрібно забути пароль на мережний ресурс, коли випадково поставили галочку в Remember my credentials

Пуск -> Выполнить -> control userpasswords2 -> вкладка Дополнительно -> кнопка Управление паролями.


Читать далее

GIT

Комментарии ()

Git — розподілена система керування версіями файлів та спільної роботи. Проект створив Лінус Торвальдс для управління розробкою ядра Linux, а сьогодні підтримується Джуніо Хамано (англ. Junio C. Hamano). Git є однією з найефективніших, надійних і високопродуктивних систем керування версіями, що надає гнучкі засоби нелінійної розробки, що базуються на відгалуженні і злитті гілок. Для забезпечення цілісності історії та стійкості до змін заднім числом використовуються криптографічні методи, також можлива прив'язка цифрових підписів розробників до тегів і комітів.

 


Читать далее

Форматування жорсткого диску в Ubuntu

Комментарии ()

Нижче наведено спосіб форматування диска в середовищі Ubuntu через командний рядок.

Для цього скористаємося командою mkfs.
Формат її простий mkfs.файловая система пристрій

Наприклад, нам необхідно відформатувати наш / dev / sdd2 в ext4, для цього виконаємо наступну команду:
 

mkfs.ext4 / dev / sdd2

Щоб подивитися які ще можна використовувати файлові системи наберіть mkfs і два рази натисніть на знак табуляції. Видасть приблизно наступне:  

root@savio-desktop:~# mkfs
mkfs     mkfs.ext2   mkfs.ext4dev mkfs.msdos  
mkfs.bfs   mkfs.ext3   mkfs.fat   mkfs.ntfs   
mkfs.cramfs  mkfs.ext4   mkfs.minix  mkfs.vfat   

Деякі файлові системи як наприклад XFS команда mkfs за замовчуванням не підтримує для цього довелося доставити xfsprogs
 

apt-get install xfsprogs

 


Читать далее

X2Go

Комментарии ()

x2go - термінальний сервер, що дозволяє організувати роботу тонких клієнтів, машини яких забезпечують лише відображення даних, а виконання програм не прив'язане до робочої станції і виконується на централізованих серверах.

Розглянемо інсталяцію серверу на Ubuntu Mate 14.04

 


Читать далее

Інсталяція SSH серверу на Ubuntu

Комментарии ()

Після голої інсталяції на сервер ОС Ubuntu Mate отримав облом.... після відключення монітора та клавіатури - не зміг віддалено підключитися по ssh. За змовчанням сервер захищеного терміналу SSH не встановлений

В більшості випадків, SSH реалізований у вигляді двох додатків - SSH-сервера і SSH-кліента В Ubuntu використовується вільна реалізація клієнта і сервера SSH - OpenSSH. При підключенні клієнт проходить процедуру авторизації у сервера і між ними встановлюється зашифроване з'єднання. OpenSSH сервер може працювати як з протоколом ssh1, так і з протоколом ssh2. В даний час протокол ssh1 вважається небезпечним, тому його використання вкрай не рекомендується.

Інсталювати OpenSSH можна з терміналу командою:

sudo apt-get install ssh

У метапакеті ssh міститься як клієнт, так і сервер, але при цьому, швидше за все, буде встановлений лише сервер, оскільки клієнт вже є в Ubuntu за змовчанням.

Налаштування сервера

При інсталяції SSH-сервер автоматично прописується в автозавантаження. Керувати його запуском, зупинкою або перезапуском можна за допомогою команд:

sudo service ssh stop|start|restart 

 


Читать далее

Apt-Get

Комментарии ()

Команда apt-get - це потужний консольний інструмент, який працює з поліпшеним інструментарієм пакетів (APT) Ubuntu, що виконує такі функції, як інсталяція нових програмних пакетів, оновлення наявних пакетів, оновлення індексу списку пакетів і навіть оновлення всієї системи Ubuntu.

Будучи простим консольним інструментом, apt-get має ряд переваг над іншими інструментами управління пакетами, які доступні в Ubuntu серверним адміністраторам. Деякі з цих переваг включають легке використання простих термінальних підключень (SSH,TELNET) а також можливість використання в сценаріях системних адміністраторів, які можуть бути автоматизовані за допомогою утиліти планування cron.


Читать далее

Spamassassin як інстумент боротьби із спамом

Комментарии ()

Згідно вікіпедії, SpamAssassin — це платформа для організації фільтрації спаму, заснована на взаємодії ключових компонентів — оцінного сервісу, транспортного агента та бази шаблонів листів. SpamAssassin використовує баєсівську фільтрацію, обробку DNSBL, Sender Policy Framework, DomainKeys, DKIM, Razor та інші методи розпізнавання спаму.

spamassassin є одним з найбільш популярних рішень для боротьби зі спамом. За замовчуванням для зберігання накопичуваних даних використовуються локальні файли, однак для цієї мети набагато краще використовувати який-небудь SQL-сервер, що дає величезну кількість переваг.

Наприклад якщо поштовий сервер обробляє великий потік листів то можна зменшити навантаження на нього за рахунок виносу SQL-сервера на окремий фізичний сервер. Якщо у фірмі використовується кілька невеликих поштових серверів, то можна поставити загальний для всіх SQL-сервер. У цьому випадку якість фільтрації спаму помітно зросте.

Нарешті багато поштових клієнти для локальної фільтрації спаму використовують spamassassin і мають крім усього іншого кнопки «Спам» і «Не спам», що дозволяють "навчати" spamassassin. Усередині компанії можна підключити spamassassin на робочих станціях користувачів до SQL-серверу корпоративного поштовика. У такому випадку користувачі додатково будуть навчати spamassassin і якість фільтрації підніметься на дуже велику висоту :)

Припустимо що у нас є поштовий сервер подібний цьому і ми хочемо використовувати для зберігання даних spamassassin MySQL. У цій статті основний акцент буде зроблений на Debian / Ubuntu, однак інструкції для інших дистрибутивів не повинні сильно відрізнятися.

Інсталюємо

# cd /usr/ports/mail/spamassassin/
# make install clean

У вікні конфігурації, яке з'являється в процесі виконання команди make install, додатково до зазначених за замовчуванням необхідно відзначити опції: [X] MYSQL Add MySQL support та [X] RAZOR Add Vipul's Razor support. Якщо вікно конфігурації не з'явилося, виконайте команду make config. Після завершення установки SpamAssassin необхідно створити базу даних spamassasin і користувача spamassassin для роботи з нею. Запустіть клієнт MySQL по команді mysql -u <ім'я користувача-адміністратора> -p, введіть пароль і виконайте команди:

CREATE DATABASE spamassassin;
GRANT SELECT,INSERT,UPDATE,DELETE ON spamassassin.* TO spamassasin IDENTIFIED BY 'spamassassin';
FLUSH PRIVILEGES;

Після закриття клієнта MySQL необхідно створити таблиці бази даних spamassassin:

cd /usr/local/share/doc/spamassassin/sql
mysql -u <имя пользователя-администратора> -p spamassassin < awl_mysql.sql
mysql -u <имя пользователя-администратора> -p spamassassin < bayes_mysql.sql
mysql -u <имя пользователя-администратора> -p spamassassin < userpref_mysql.sql

Після завершення створення бази даних spamassassin, слід відредагувати головний файл конфігурації local.cf, за змовчанням він знаходиться в папці /usr/local/etc/mail/spamassassin. Вміст даного файлу наведено нижче (докладний опис всіх опцій, які можна задати у файлі local.cf, можна отримати по команді perldoc Mail :: SpamAssassin :: Conf):

report_safe       0
ok_locales        en ru
trusted_networks     127. 192.168.0.
use_pyzor        1
use_razor2        1
skip_rbl_checks     0
dns_available      yes
use_bayes        1
use_bayes_rules     1
bayes_auto_learn     1
auto_whitelist_factory  Mail::SpamAssassin::SQLBasedAddrList
user_awl_dsn       DBI:mysql:spamassassin:localhost
user_awl_sql_username  spamassassin
user_awl_sql_password  spamassassin
bayes_store_module    Mail::SpamAssassin::BayesStore::SQL
bayes_sql_dsn      DBI:mysql:spamassassin:localhost
bayes_sql_username    spamassassin
bayes_sql_password    spamassassin
user_scores_dsn     DBI:mysql:spamassassin:localhost
user_scores_sql_username spamassassin
user_scores_sql_password spamassassin

Зазначені параметри мають таке значення:

 • report_safe - режим модифікації повідомлення, якщо воно розцінено як СПАМ. Цей рядок визначає, як Spamassassin буде обробляти будь-яке повідомлення, позначене як SPAM.

  report_safe 0 - увесь вхідний спам змінюється, шляхом заміни заголовка на мітку "X-Spam-", але зміни в тіло не вносяться

  report_safe 1 - усі вхідні повідомлення, позначені як SPAM, створять повідомлення зі звітом і приєднають оригінальне повідомлення як message / rfc822 MIME (оригінальне повідомлення зберігається, але його складно відкрити).

  report_safe 2 - Усі вхідні повідомлення, позначені як SPAM, будуть приєднані до звіту як простий текст. Повідомлення, позначене як SPAM, що не видаляється. Крім того, ці повідомлення будуть просто помічені і пропущені. Це так само запобігає помилкові спрацьовування і дозволяє користувачеві самому вирішити, що робити зі спамом в клієнті електронної пошти.
   
 • ok_locales - дозволені мови повідомлень,
 • trusted_networks - список довірених мереж (повідомлення, відправлені з цих мереж не можуть бути розцінені як СПАМ),
 • lock_method - метод захисту файлової бази
 • required_score - кількість "очків", набрав які лист вважається спамом
 • use_pyzor - використовувати Pyzor при перевірці повідомлень,
 • use_razor2 - використовувати Razor-Agents при перевірці повідомлень,
 • skip_rbl_checks - відключити перевірку повідомлень по блекліст (у нашому випадку перевірка включена),
 • dns_available - доступність служби DNS (за замовчуванням SpamAssassin перевіряє доступність DNS , припускаючи наявність можливих проблем з мережею, в нашому випадку перевірки відключені),
 • use_bayes - використовувати Bayes-алгоритми при перевірці повідомлень,
 • use_bayes_rules - використовувати "рідні" правила Bayes спільно з правилами, отриманими в процесі навчання,
 • bayes_auto_learn - використовувати автоматичне навчання Bayes,
 • auto_whitelist_factory - модуль доступу до джерела даних, що містить таблицю AWL,
 • user_awl_dsn - ім'я джерела даних, що містить таблицю AWL,
 • user_awl_sql_username і user_awl_sql_password - ім'я користувача та пароль для доступу до джерела даних, що містить таблицю AWL,
 • bayes_store_module - модуль доступу до джерела даних, що містить таблиці Bayes,
 • bayes_sql_dsn - ім'я джерела даних, що містить таблиці Bayes,
 • bayes_sql_username і bayes_sql_password - ім'я користувача та пароль для доступу до джерела даних, що містить таблиці Bayes,
 • user_scores_dsn - джерело даних, що містить таблицю користувача налаштувань,
 • user_scores_sql_username і user_scores_sql_password - ім'я користувача та пароль для доступу до джерела даних, що містить таблицю користувача налаштувань.

Перевірити синтаксис файлу local.cf можна командою spamassassin --lint.

Для включення підтримки DCC необхідно розкоментувати рядок loadplugin Mail :: SpamAssassin :: Plugin :: DCC у файлі /usr/local/etc/mail/spamassassin/v310.pre.

На даному етапі налаштування SpamAssassin закінчується. Увага, алгоритми Bayes почнуть працювати не відразу, а тільки після накопичення достатньої кількості даних, що відбувається в процесі самонавчання. Для максимальної ефективності SpamAssassin потрібно додатково навчити. Для цього потрібно накопичити кілька сотень "нормальних" повідомлень і кілька сотень повідомлень, які є спамом (за змовчуванням по 200 повідомлень). Коли повідомлення накопичені, необхідно виконати команди:

sa-learn --ham <файл у форматі mailbox / папка, що містить повідомлення у форматі msg>
sa-learn --spam <файл у форматі mailbox / папка, що містить повідомлення у форматі msg>

Прописуємо в автозавантаження

spamd_enable="YES"
spamd_flags="-u spamd -H /var/spool/spamd"

 


Читать далее

Webit.in.ua 2013